Türkçe Simplefolio WordPress Teması

22 Şubat 2011 Yazan yazar

Günümüzde her birey kişisel bir web bloğuna ihtiyaç duyarken, WordPress sisteminin önemi de orantılı bir şekilde artıyor. WordPress’in genelin kabul ettiği en iyi blog sistemi olması bunun en büyük nedenlerinden. WordPress için tasarlanan temalar genellikle dağınık hatlar üzerine kurulu bir düzene sahip oluyor. Ancak artık sadeliğin ve düzenin önemi anlaşılmaya başlandı. Her geçen gün yeni WordPress temaları tasarlansa da, bunların sadece küçük bir kısmı ihtiyaçlara yanıt verebiliyor.

Şimdi sizlere tanıtacağımız temada aradığınız birçok özellik mevcut, tam arşivlik bir tema. Temada arama motoru dostu bir yapı mevcut. Böylelikle SEO çalışmalarınızın da büyük kolaylık sağlayacaksınız. Yazı alanı ve yan menü olmak üzere 2 sütundan oluşan temada, sadelik ve şıklık ön plana çıkıyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi karışık bir tasarım söz konusu değil, aksine her şeyin yerli yerinde olduğu, anlaşılabilir ve göz yormayan bir tasarım mevcut. Tüm bunların yanı sıra küçük resim desteği ve tema yönetim paneli temanın kullanılabilirliğini arttırıyor.

Sağ menüdeki sosyal medya bölümünde değişiklik yapmak istediğinizde “sidebar.php” dosyasını düzenlemeniz gerekecek. Zaten sosyal medya adreslerinizi bu dosyaya kayıt etmeniz gerekecek. Temanın yönetim paneli dâhil her yeri Türkçe olarak karşımıza çıkıyor. Tema yönetim paneline, admin paneline girdiğimizde çıkan sol menüdeki “Tema Ayarları” sekmesinden giriş yapılıyor. WordPress’e yeni eklemekte olduğunuz veya daha önce eklediğiniz ve düzenlemek istediğiniz yazılara küçük resim ekleyebilirsiniz. Küçük resim ekleme-değiştirme bölümü, WordPress yazı editörünün bulunduğu kısmın hemen altında bulunmaktadır.

Yeni eklenen Google arama motorunda yazı başlığının aranması sistemi ile, yazı başlıklarınızı tek tık ile Google arama motoruna arattırarak bir nevi özgünlük kontrolü yapabilirsiniz. Bu sistemin bir diğer kullanım alanı da, özgün yazılarınızda kullandığınız özgün başlıkları arattırarak hangi sitelerin sizin özgün yazınızı sitesine eklediğini bulmaktır. Bu yöntem ile izinsiz veya uygunsuz yazı kullanımlarını tespit edebilirsiniz.

Temanın düzgün çalışabilmesi için “WP-Pagenavi” eklentisi gereklidir. Tema Slimmity, Türkçe dil çevirisi ile bazı özelliklerin eklenmesi ise Arslania tarafından yapılmıştır.

Temayı ÖnizleTemayı İndir

Yorumlar

2 Yorum yapılmış “Türkçe Simplefolio WordPress Teması”
  1. chatroulette diyor ki:

    Arkadaşlar google adsense teması varmı? Acaba

  2. GepeTTo diyor ki:

    Çok güzel ve sade bir tasarım teşekkürler 🙂

Yorumlarınız ile Bize Katkıda Bulunun